Nahradia euro stravné lístky?

Autor: Alojz Pastírik | 12.10.2011 o 21:48 | (upravené 13.10.2011 o 15:09) Karma článku: 4,58 | Prečítané:  413x

Z bližšie nemenovaných zdrojov prenikla informácia, že pre prípad skolabovania eura je už pripravená mimoriadna emisia stravných lístkov.

Stravné lístky podľa prieskumov verejnej mienky sú najdôveryhodnejším platidlom, keďže každý stravný lístok je hodnotovo krytý jedným obedom z reštauračného menu. Stravné lístky akceptujú, dokonca priamo žiadajú aj žobrajúci spoluobčania, lebo stravný lístok je voľne zameniteľný aj  za klasické naturálne platidlo – alkohol. Alkohol však ako historicky nižší vývojový stupeň nepoužívajú na ďalšiu výmenu, ale ho na mieste skonzumujú.

Stravné lístky prinášajú všeobecné benefity pre všetkých. Manipulácia s lístkami zvyšuje zamestnanosť, lístky prinášajú zisk veľkému počtu spoločností, podieľajú sa významným podielom na tvorbe domáceho produktu.

Lístkový systém už roky úspešne funguje na Kube, kde je jedným z najväčších výdobytkov revolúcie. Aj preto sú stravné lístky v agende každého správneho revolucionára.

Do systému sú pripravené zapojiť sa aj všetky spoločnosti vydávajúce poukážky na nákup, ktoré Vám z každého nákupu sľúbia viac než sa dá.

Manipulácia s poukážkami pri pokladniach v supermarketoch je významným socializačným faktorom a príspevkom k demokracii, lebo státie v dlhých radoch dáva občanom možnosť prediskutovať celospoločenské témy. V tomto je nám opäť príkladom Havana, kde existuje cukráreň, kam chodia ľudia len kvôli tomu, aby mohli hodiny stáť v rade a vymieňať si informácie. Zahraniční turisti platiaci dolármi v rade nestoja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

DOMOV

Končiaci vyšetrovateľ Gorily sa sporí s policajným šéfom

Odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Marek Gajdoš je pripravený vypovedať pred poslancami.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?